Pasaulē

Kauņa saņem 25 jaunus pilsētas autobusus

Šonedēļ Kauņas iedzīvotājiem tika prezentēti divdesmit pieci jauni autobusi.

Pēc “Kauno Autobusai” uzņēmuma vadītāja Mindaugs Grigelis teiktā, šie autobusi ir “sen gaidītais sākums grandiozai Lietuvas pilsētu transporta atjaunošanai.”

Pēdējā reize, kad Kauņa saņēma pilnīgi jaunus autobusus, bija vēl Padomju laikos. Visus šos gadus Kauņas iedzīvotājiem nācās pārvietoties ar strauji novecojušiem, lietotiem Eiropas autobusiem. Bet nu klāt ir jauni autobusi.

Jaunie “Temsa LF12” autobusi ir ražoti Turcijā. Tie var uzņemt 109 pasažierus, un tajā ir 29 sēdvietas. Tajos ir paredzēta vieta arī cilvēkiem ratiņkrēslos un bērnu ratiem. Tie ir ar zemu grīdu, kas atvieglo gan cilvēku ar īpašām vajadzībām pārvietošanas iespējas, gan arī pasažieru apmaiņu pieturās.

Autobusos ir vairāku zonu klimata kontrole un kondicionieri, kas ļaus pasažieriem komfortabli justies gan -35ºC, gan + 40ºC temperatūrā. Par pasažieru drošību rūpēsies arī vārākas videokameras, gan autobusa salonā gan tā ārpusē.

Nav aizmirsts arī par vadītājiem. Autobusos ir modernizēta spoguļu sistēma ar aklo zonu pārredzamību, kā arī dažādas autobusa vadīšanas procesu atvieglojošas sistēmas, kuras ļaus vadītājiem strādat drošāk modernā un ērtā darba vietā.

Moderni ir arī dzinēji. Autobusi ir aprīkoti ar jaunākas paaudzes “Cummins ISB6” dīzeļdzinējiem.
Uz jautājumu par dīzeļa dzinēju autobusu izvēles izdevīgumu laikos, kad tehnoloģijas ir aizsoļojušas līdz pat pilnībā elektriskiem autobusiem, uzņēmuma pārstāvis un Kauņas pilsētas mērs Visvalds Matijošaitis skaidro, ka šie autobusi netika pirkti. Pilsēta tos ieguva pateicoties izdevīgai sešu gadu līzinga programmai. Tā paredz ne tikai autobusu atgriešanu ražotājām pēc kontrakta beigām, bet arī visas rūpes par garantijas apkopēm, un iespējamām tehniskām problēmām paliek uz ražotāja pleciem. Tādā veidā ļaujot ietaupīt gan uzņēmuma līdzekļus, gan arī ienest vairāk līdzekļus pilsētas budžetā, nodokļu izskatā.

“Galvenais bija sākt parka atjaunošanu pēc iespējas ātrāk. Kauņā ik dienu sabiedrisko transportu izmanto ap 100 tūkstošiem pasažieru, kam jānodrošina to sen gaidītais komforts. Mēs jau meklējam piegādātājus turpmākiem iepirkumiem un, varu apgalvot, tie būs, kā minimums, ar hibrīda dzinējiem” – rezumēja Grigelis.

Pēc prezentācijas visiem interesentiem piedāvāja arī izmēģināt jaunos transporta līdzekļus, pirms tie izgāja maršrutos.

Novēlēsim Kauņas pasažieriem patīkamu braukšanu un uzņēmumam turpmāku attīstību, un sekosim līdzi transporta notikumiem kaimiņvalstī. Līdz šī gada beigām vairākas Lietuvas pilsētas plāno iegādāties 85 jaunus trolejbusus un ap 100 hibrīdu autobusus.

Foto materiālu un video autors: Rytis Ziberkas. Par ko viņam no mūsu redakcijas īpašs paldies.

Pareizrakstības kļūda? Iezīmējiet to un nospiediet Ctrl+Enter.

Atbildēt