klap
Pasaulē

Klaipēda pēc neilga pārtraukuma saņem 18 jaunus MAN gāzes autobusus

Klaipēdas autobusu kompānija “KlAP” vakar prezentēja 18 jaunus ar gāzi darbināmus autobusus, kas pilsētas ielās izies 2. septembrī.

Iegādāti 8 standarta un 10 lielas ietilpības zemas grīdas autobusi, kas darbināmi ar saspiestu dabasgāzi un atbilst eko standartam EURO 6. Viena 49 sēdvietu autobusa cena sastāda 304 987 eiro, bet 37 sēdvietu autobuss izmaksāja – 229 313 eiro. Autobusu iegāde 85% finansēta pateicoties ES projektam, atlikušos 15% ieguldīja Klaipēdas pašvaldība.

Jaunajos autobusos ir gaisa kondicionieris, USB pieslēgvietas mobilo tālruņu uzlādēšanai, vieta ratiņ krēslām vai bērnu ratiem, atvieglota piekļuve redzes invalīdiem, multimediju ekrāni informācijai pasažieriem. Autobusi ir aprīkoti arī ar tā sauktajiem alkoblokiem. Autobuss nav piedarbināms, ja vadītājs nav “iepūtis trubiņa”.

Tagad vidējais Klaipēdas autobusu vecums būs 8 gadi. Jaunie autobusi gadā veiks aptuveni miljonu kilometru. No 70 “KlAP” autobusiem kas darbojas pilsētā, 53 jau ir darbināmi ar gāzi.

Pēdējo reizi “KlAP” jaunus transportlīdzekļus iegādājās 2014. gadā, kad tika iegādāti 12 spāņu Castrosua Tempus. Tie ienāca pilsētā pateicoties gaisa piesārņojuma kvotu pārdošanai Spānijai.

“KlAP” vadītājs Leons Šiaulys sacīja, ka pēc aprēķiniem šie autobusi sāks atmaksāties ne ātrāk ka pēc pieciem gadiem.
– “Bija liels kārdinājums iegādāties mikroautobusus, kā to dara kaimiņvalstīs (Latvijas pilsētās Liepāja un Ventspilī), tomēr pasažieru ērtības un komforts ir uzņēmuma galvenā prioritāte”.

Attēli: Matas Mačiulskis

Pareizrakstības kļūda? Iezīmējiet to un nospiediet Ctrl+Enter.

Atbildēt