aslap
Latvijas ziņas

Liepājas skolēniem no 1.09. ērtāka nokļūšana uz jaunu skolu

Skolu reorganizācijas procesā, apvienojot Liepājas pilsētas 12. vidusskolu un Liepājas A. Puškina 2.vidusskolu, izveidota jauna mācību iestāde – Liepājas Liedaga vidusskola, kas atrodas Liedaga ielā 5. Lai skolēni, kuri dzīvo Karostā, pēc iespējas ērtāk nokļūtu uz pirmo mācību stundu jaunajā skolā bez pārsēšanās, apkopoti ērtākie sabiedriskā transporta izmantošanas veidi.

No pieturas “Pulkveža Brieža iela”:
7:30 maršruts Nr. 1 (pieturā Ventas iela pienāk 8:04)
7:40 maršruts Nr. 1A ( pieturā Ventas iela pienāk 8:17)

No O.Kalpaka tilta:
7:51 maršruts Nr. 11 (pieturā Ventas iela tas pienāks 8:16)
Šis reiss kustību sarakstos tiek iekļauts no 1.septembra.

Skolēni, kuri dzīvo Laumas rajonā, nokļūšanai uz jauno mācību iestādi, var izmantot arī 6. maršruta autobusus, kas kursē bieži.

Citu izglītības iestāžu skolēnu un audzēkņu ērtībām visa mācību gada laikā no rītiem tiek nodrošināti skolēnu maršruti Nr. 1S (Slimnīca – Ceriņu iela – 15.vsk.); Nr. 2S (M.Ķempes iela – 15.vsk.); Nr. 4S (Slimnīca – Ceriņu iela – Līva) un Nr. 22S (Atmodas bulvāris – 15.vsk.).

Savukārt citos laikos un arī ar pārsēšanos, skolēni uz savu mācību iestādi var nokļūt ļoti daudz un dažādos veidos. Skolēni un viņu vecāki var izmantot mājas lapu/aplikāciju GoogleMaps, kur var izplānot savu maršrutu. Liepāja arī ir viena no pirmām pilsētām, kurā sabiedriska transporta kustībai var plānot maršrutu un sekot satiksmei reāllakā, var izmantojot marsruti.lv vietni.

Pārējiem pilsētas iedzīvotajiem, noslēdzoties atvaļinājuma periodam un uzsākoties mācību gadam, no 2.septembra tiek palielināta kustības intensitāte maršrutos Nr. 3 un Nr. 6, turpretim maršrutos Nr. 8 un Nr. 12, mazinoties pieprasījumam, kustību intensitāte tiek samazināta.

Savukārt saistībā ar AS “PNB Banka” darbības apturēšanu, Liepājas sabiedriskais transports atgādina, ka vairs nedarbojas “PNB Banka” izsniegtās bezkontakta norēķinu maksājumu kartes sabiedriskajā transportā – “Pilsētnieka bankas karte skolēnam”. Šīs kartes skolēni mācību gada laikā tramvajos izmantoja kā abonementa biļeti, savukārt noteiktas skolēnu grupas karti izmantoja kā maksājuma līdzekli, lai dotos uz sporta nodarbībām Liepājas Olimpiskajā centrā. Ņemot vērā šīs izmaiņas, šobrīd skolēni un vecāki aicināti iegādāties ikmēneša abonementa biļetes skolēniem noteiktajā kārtībā.

Šī gada 2.septembrī, kas ir mācību gada pirmā diena, skolēniem, audzēkņiem un studentiem sabiedriskais transports ir bez maksas.

Avots: Liepājas sabiedriskais transports

Pareizrakstības kļūda? Iezīmējiet to un nospiediet Ctrl+Enter.

Atbildēt