Noderīgi

Pasažieriem ar funkcionāliem traucējumiem un ierobežojumiem

Aicinām iepazīties ar informāciju, kura noderēs pasažieriem ar funkcionāliem traucējumiem, grūtniecēm un personām ar maziem bērniem (tai skaitā ar bērnu ratiņiem) braucot reģionālos maršrutos.

2012. gada 12. augustā, Ministru Kabinets grozīja sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanas un izmantošanas kārtības noteikumus 599, liekot uzsvaru uz reģionālu starppilsētu reisu pasažieru ar funkcionāliem traucējumiem, grūtniecēm un personām ar maziem bērniem (tai skaitā ar bērnu ratiņiem), pārvietošanas iespēju atvieglošanu.

Izraksts no MK noteikumiem 599:

17. Sabiedriskajam transportlīdzeklim jābūt pielāgotam normatīvajos aktos par transportlīdzekļu izgatavošanu noteiktajām tehniskajām prasībām, lai personām ar funkcionāliem traucējumiem, grūtniecēm un personām ar maziem bērniem (tai skaitā ar bērnu ratiņiem) atvieglotu iekļūšanu sabiedriskajā transportlīdzeklī un nodrošinātu šo personu pārvadāšanu.

18. Ja pārvadātājs sabiedriskos transportlīdzekļus nav pielāgojis atbilstoši šo noteikumu 17.punktā minētajām prasībām, pārvadātājam ir pienākums nodrošināt šo noteikumu 17.punktā minētās personas ar attiecīgi aprīkotu transportlīdzekli. Minēto transportlīdzekli šo noteikumu 17.punktā minētās personas var pasūtīt 72 stundas pirms brauciena, piezvanot uz pārvadātāja norādīto tālruņa numuru. Informācijai par tālruņa numuru jābūt pieejamai visās pieturvietās un autoostās.

Saīsināti un saprotami, MK noteikumi 599 skan šādi:
1. Ikviens Latvijas maršrutu pārvadātājs tur īpašumā transporta līdzekli, kurš ir aprīkots, lai atvieglotu iekļūšanu.
2. Ikvienam Latvijas pārvadātājam ir jānodrošina tāds autobuss reisā.
3. Ikviena persona ar funkcionāliem traucējumiem vai apgrūtinājumiem, ir tiesīga pieprasīt šādu autobusu, ikvienā starppilsētu virzienā, ne tikai turp, bet arī atpakaļ ceļā.
4. Lai garantēt šādu autobusu reisā, pasažierim ne vēlāk ka 72 stundas pirms brauciena, ir jāpiesaka šāds autobuss sazinoties ar pārvadātāju.

Pieteikt autobusu iespējams brīdinot autoostās kasierus pērkot biļeti, vai zvanot uz konkrēta pārvadātāja dispečerdienestu vai pārvadājumu daļu, nosaucot vēlamo brauciena/braucienu laiku un datumu.

Latvijas teritorijā, reģionālos pasažieru pārvadājumus veic 28 operatori.
Jūsu ērtībai, apkopojam to kontaktu datus šeit.

Patīkamus braucienus!

Pareizrakstības kļūda? Iezīmējiet to un nospiediet Ctrl+Enter.

Atbildēt