Vēsture

Valmierā atklāj piemiņas zīmi Pēterim Kurzemniekam

Klātesot ģimenes locekļiem, esošajiem un bijušajiem darbiniekiem, pie SIA “VTU Valmiera” administrācijas ēkas Kocēnu pagasta “Brandeļos” atklāts piemiņas akmens uzņēmuma pirmajam ilggadējam direktoram Pēterim Kurzemniekam.

SIA “VTU Valmiera” valdes priekšsēdētājs Oskars Spurdziņš uzsvēra, ka Pētera Kurzemnieka vadībā paveikts ļoti daudz gan uzņēmuma attīstībā, gan šeit strādājošo darba apstākļu uzlabošanā, gan pakalpojuma kvalitātes veicināšanā: “Mums liekas, ka Kārļa Skalbes rakstītie vārdi ir ļoti atbilstoši, jo Pēterim Kurzemniekam attiecībā par uzņēmumu bija lieli sapņi, ko viņš arī uzcītīgā un nenogurstošā darbā piepildīja.”

Piemiņas akmeni valdes priekšsēdētājs atklāja kopā ar pirmā ilggadējā direktora radiniekiem: znotu Mārtiņu Milgrāvi un mazdēlu Ģirtu Milgrāvi.

1956.gada 10.martā “ATK-17” (toreizējais SIA “VTU Valmiera” nosaukums) priekšnieka pienākumus sāka veikt Pēteris Kurzemnieks. Uzņēmumu viņš vadīja 27 gadus, to gan vārda tiešā, gan pārnestā nozīmē ceļot: tehniskās, saimnieciskās un administratīvās uzņēmuma būves papildināja arī dzīvojamās mājas. Savukārt liela daļa ieviesto darba metožu ir saistošas arī mūsdienās, piemēram, prēmiju izmaksāšana par labu darbu, strādājošo darba apstākļu uzlabošana, kontroles sistēmas izveide, lai braucieni ar uzņēmuma transportu būtu droši ne tikai pasažieriem, bet arī pie stūres esošajiem, ražošanas kultūras pilnveidošana, atpūtas pasākumu iekļaušana uzņēmuma dienaskārtībā u.c.
Pēteris Kurzemnieks daudziem atmiņā palicis kā līderis, kuram svarīga ne tikai uzņēmuma attīstība, bet arī tas, lai darbinieki justos labi.

Piemiņas akmens Pētera Kurzemnieka dzimšanas dienas mēnesī atklāts Atmiņu pēcpusdienas, kas veltīta uzņēmuma 70.gadadienai, ietvaros. Tajā esošie un bijušie darbinieki pārrunāja, kas mainījies uzņēmumā, kādas vērtības svarīgas joprojām. Kopīgi arī atklāta izstāde Valmieras muzejā, kur ikvienam interesentam ir iespēja uzzināt par svarīgākajiem notikumiem uzņēmumā katrā desmitgadē.

Pasākumu kuplināja Valmieras Mūzikas skolas audzēknes pedagoģes Laimas Krumholces vadībā.

Attēli: SIA “VTU Valmiera”

Pareizrakstības kļūda? Iezīmējiet to un nospiediet Ctrl+Enter.

Atbildēt