Tehnoloģijas

Eiropas atbilde kanādai. Autobusi-visurgājēji. Tagad arī te.

Iepazīstieties – futūristiska izskata visurgājējs “Torsus Praetorian”. To izstrādājis jaunais Čehijas un Ukrainas uzņēmums “Pulsar Expo”, kas Slovākijā saražojis jau pirmos astoņus paraugus.

Pilnpiedziņas autobuss ar kopējo masu 13,5 tonnas ir veidots uz MAN šasijas, izmatojot MAN septiņu litru dīzeļdzinēju, kas ir savienots ar “TipMatic” pusautomātisko ātrumkārbu.
Pasažieru versijās salons ir paredzēts 35 cilvēkiem, kas, pateicoties 40 centimetru klīrensam, vienkārši izcili ilustrē sakāmvārdu “Augsti sēžu, tālu redzu”.

Galvenais ražotāju mērķis ir eksportēt šos autobusus uz vietām ar apgrūtinātiem braukšanas apstākļiem, tomēr jau tagad no Islandes, Ēģiptes, Gruzijas, Kanādas un ASV tūrisma operatoriem ir manāma liela interese. Un nav brīnums. Vienīgais tuvākais konkurents šim ir bijis Kanādas “Foremost Terra Bus”, kas vairs netiek ražots.

Līdztekus futūristiskajam izskatam, autobuss izceļas arī ar kompozītmateriālu izgatavotu virsbūvi. Tam ir vairākas priekšrocības: mazāks svars, vieglāka ražošana, un lieliska izturība pret koroziju. Tanī pat laikā cena izskatās aizdomīgi zema – bāzes cena ir aptuveni simts tūkstoši dolāru.

Papildus tam kompānija prezentēja arī sanitāru evakuācijas autobusu. Tas, atkarībā no situācijas, viegli modernizējas 12 guļošu ievainoto pārvadāšanai, vai arī kalpo kā mobilais ārstu punkts reģionos ar bezceļiem.

Tiek arī ziņots, ka Eiropas Savienībā līdz šīm nav bijusi transporta kategorija “autobuss-visurgājējs”, līdz ar to, sertifikācijas iestādēm nācās sniegt oficiālu prasību par jaunas kategorijas ievešanu.
Ar nepacietību gaidam razošanu!

Foto: Ražotājs

Pareizrakstības kļūda? Iezīmējiet to un nospiediet Ctrl+Enter.

Atbildēt